Používame cookies

Súbory cookie a ďalšie technológie sledovania používame na zlepšenie vášho zážitku z prehliadania našich webových stránok, na to, aby sme vám zobrazovali prispôsobený obsah a cielené reklamy, na analýzu návštevnosti našich webových stránok a na pochopenie toho, odkiaľ naši návštevníci prichádzajú. Viac info

Realitné články / blogy

Na základe nariadenia Národnej banky Slovenska, banky prispôsobujú schvaľovanie hypoték a ich výšku čerpania, tj. tzv. 100% LTV (Loan-To-Value Ratio) nebude už samozrejmosťou. Od 01.03.2015 má záujem Národná banka Slovenska obmedziť poskytovanie 100% hypotekárnych úverov. Predstava NBS je, aby len každý 4. žiadaný hypotekárny úver bol schválený vo výške 100%. Banky už začali meniť svoje interné kritéria na poskytovanie úverov

 Ak ste sa rozhodli predať svoju nehnuteľnosť je nutné predtým ako zverejníte svoju ponuku zamyslieť sa, čo je pre Váš predaj dôležité.
 
Mnohí z nás robia chyby a svoju nehnuteľnosť bez premyslenia vyhodia na internet, prípadne do tlače s málo informáciami, bez fotografií alebo s fotografiami s mobilu. Cenu pre istotu navýšia a netrpezlivo čakajú čo sa bude diať.

Aj keď impozantnú budovu Carltonu Savoy komlexu poznáme v prvom rade ako hotelový a kancelársky komplex, svoj rozmach v súčasnej dobe zažíva práve vďaka všestrannosti, ktorou sa snaží vyjsť v ústrety širokému spektru klientov. Komplex obohatený o parkovacie kapacity, reštaurácie a služby pre verejnosť akými sú napr. banka, čistiareň alebo notársky úrad rozširuje svoju obchodnú pasáž o nový exkluzívny módny butik zameraný na náročnejších zákazníkov.

Už niekoľko rokov sme boli svedkom znižovania úrokových sadzieb na hypotekárne úvery, ale posledné mesiace sme svedkom mimoriadne atraktívnych možností ako financovať kúpu nehnuteľnosti.

Dnes pracovný trh poskytujeme množstvo príležitostí pre každého z nás. Realitná kancelária NEGOTIANT sa rozhodla ísť svojou cestou pri riešení otázky kariéry pre svojich uchádzačov. Nastavila jasné kritéria výberu kandidáta, ale aj svoju predstavu o ponuke pre svojich ľudí podľa nasledovných kritérii:

Koncom 19. storočia vznikol nový umelecký smer Impresionizmus, ktorý nahradil vtedajší Realizmus. Impresionizmus sa prejavil vo viacerých oblastiach umenia - vo výtvarnom umení (Monet, Van Gogh, Renoir), v sochárstve, v hudbe (Debussy), ale aj v literatúre.

Prečo kúpiť nehnuteľnosť teraz ?

Mnohí klienti pri kúpe nehnuteľnosti pociťujú neistoty pri výbere nehnuteľnosti alebo obavu v hlavnej otázke, či vôbec kupovať nehnuteľnosť v tomto období. Obavy sú prirodzene na mieste a na jednoducho položenú otázku sa pokúsime v krátkosti odpovedať, prečo je teraz výhodné zvažovať kúpu nehnuteľnosti.


Každý mesiac v roku je pre reality špecifický. I keď po minulé roky, dochádzalo v mesiaci marec k miernemu rastu cien nehnuteľností, tentokrát máme pre svojich klientov mesiac plných zliav pri kúpe nehnuteľnosti.

Realitná kancelária Negotiant sa neustále snaží pomáhať svojim klientom aj tým, že sa neustále mení a vylepšuje. Vďaka tomu už v mnohých oblastiach zákazníkom uľahčila ich snahu predať alebo kúpiť nehnuteľnosť.

Na realitnom trhu pôsobíme už od roku 2005. Boli sme prítomní počas realitného boomu, začiatkom realitnej krízy v roku 2008, začiatku tzv. dlhovej krízy a sme tu aj v dnešných dňoch.