Používame cookies

Súbory cookie a ďalšie technológie sledovania používame na zlepšenie vášho zážitku z prehliadania našich webových stránok, na to, aby sme vám zobrazovali prispôsobený obsah a cielené reklamy, na analýzu návštevnosti našich webových stránok a na pochopenie toho, odkiaľ naši návštevníci prichádzajú. Viac info

Duch Impresionizmu sa vracia


Koncom 19. storočia vznikol nový umelecký smer Impresionizmus, ktorý nahradil vtedajší Realizmus. Impresionizmus sa prejavil vo viacerých oblastiach umenia - vo výtvarnom umení (Monet, Van Gogh, Renoir), v sochárstve, v hudbe (Debussy), ale aj v literatúre.

 

Prvýkrát použil pojem Impresionizmus (v hanlivom zmysle) kritik Louis Leroy po zhliadnutí obrazu Clauda Moneta Impression, soleil levant (Impresia, východ slnka), ktorý bol vystavený na výstave nezávislých maliarov v ateliéri fotografa Nadara na Boulevard des Capucines v apríli 1874 v Paríži, lebo obraz považoval za nedokončený. Toto v podstate výstižné pomenovanie sa vzápätí vžilo a zostalo už natrvalo synonymom, označením tvorivého úsilia skupiny, ale aj mnohostranného rozvoja tejto tvorivej metódy na prelome 19. a 20. storočia v celej Európe. Presadenie impresionizmu ukončilo éru tradičného akademického umenia a nastal rozvoj moderného umenia.

 

V týchto dňoch vzniká aj na Slovensku developerský projekt s nádychom Impresionizmu. V novej tichej mestskej časti Stupavy - Západ medzi rodinnými domami, vzniká malý nenápadný projekt nízkopodlažných bytových domov v duchu veľkých umelcov z 19. storočia. Developer sa rozhodol pre spestrenie svojho projektu o namaľovanie najznámejších diel na stenu fasády každého domu, zároveň s podpisom pôvodného autora.

 

Takéto spestrenie projektu je unikátnym na Slovensku a vytvára úplne výnimočné podmienky na bývanie v daných nehnuteľnostiach. Ponuka bytov v daných domoch je bohužiaľ limitovaná nízkym počtom, keďže ide o malý nízkopodlažný projekt.

 

Ak máte záujem o obhliadku danej nehnuteľnosti, obráťte sa na nášho pracovníka na tel. čísle 0905 685 274. Bližšie informácie nájdete aj na odkaze IMPRESS - Bývanie v Stupave.