spinner
Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním cookies, ktoré nám pomáhajú zabezpečiť lepšie služby. Viac info

Realitné články / blogy

Bývanie je jednou z najdôležitejších otázok, pred ktorou stojí každý aspoň raz vo svojom živote. Bývať vo vlastnom znamená pre mnohých aj bývať podľa vlastných predstáv, vlastný štart do života. No vybrať si ideálne bývanie je rozhodnutie, ktoré by sa nemalo uponáhľať. Ponúk je veľa no rozhodnutie iba jedno. Pre veľa ľudí je vyhľadávanie ponúk veľmi stresujúcou a časovo náročnou činnosťou. Máte predstavu v hlave no nie a nie nájsť vašu predstavu v reálnej podobe.

V dnešnom období nájdete viacej subjektov, ktoré sa venujú otázke finančného poradenstva a vedia klientovi navrhnúť kalkuláciu na poskytnutie hypotekárneho úveru pri kúpe nehnuteľnosti.

Možno si ale myslíte, že čím je „realitka“ väčšia, tým máte vyššie šance na dobrý nákup či predaj nehnuteľnosti. Nie vždy to tak ale musí byť, pretože často nerozhoduje veľkosť ani množstvo reklamy realitnej kancelárie o jej kvalite. Dôležitým parametrom je ale osobný prístup zamestnancov kancelárie.

Daň z príjmu pri predaji nehnuteľnosti je povinný platiť každý občan a podnikateľský subjekt vlastniaci pozemok, stavbu, byt alebo nebytový priestor v prípade predaja nehnuteľnosti tretej osobe.

Podľa starej legislatívy sa pri predaji nehnuteľnosti platila iba daň z príjmu, a to z rozdielu predajnej ceny nehnuteľnosti a nadobúdacej hodnoty. Doteraz existovali aj výnimky, ktoré zbavovali od daňovej povinnosti ľudí, ktorí vlastnili nehnuteľnosť viac ako 5 rokov alebo mali na adrese nehnuteľnosti trvalý pobyt minimálne 2 roky. Lehota na vznik daňovej povinnosti vzniká, ak došlo k uzatvoreniu Zmluvy o budúcej kúpe, alebo riadnej Kúpnej zmluvy a nie až keď došlo k povoleniu vkladu vlastníckeho práva.


Realitná kancelária Negotiant sa po zavedení virtuálnych prehliadok medzi svoje služby rozhodla, že svojim klientom vyjde ešte viac v ústrety. A to možnosťou nechať si takúto prehliadku vytvoriť úplne zadarmo. Bežne sa tieto prehliadky dajú objednať iba pri výhradnom predaji, no počas tejto akcie majú klienti RK možnosť získať takúto prehliadku zdarma, a dokonca i bez písomnej dohody.

Realitná kancelária NEGOTIANT zaviedla nový pilotný program vykonávania obhliadok nehnuteľností cez internet. Ide o tzv. virtuálne prehliadky, ktoré je možné vyhotoviť špičkovým zariadením a dobrým technickým spracovaním na príjemnú virtuálnu prezentáciu nehnuteľnosti nášho klienta.

Najsledovanejšia televízia slovenských televíznych obrazoviek - TV Markíza - už tradične chystá aj toto leto Deň otvorených dverí TV Markíza. DOD v Markíze sa koná už od začiatkov tejto televízie a vždy prebieha v auguste. Inak tomu nebude ani tento rok a tak sa fanúšikovia Markízy môžu tešiť na sobotu 20.8.2011, kedy tento deň prebehne.

Portál TopReality.sk sa v relatívne krátkom čase zapísal medzi TOP #1 reality portál na SR. V súčasnosti mu podľa viacerých zdrojov patrí prvé miesto v počte inzerátov, zaregistrovaných realitných kancelárií, súkromných inzerentov ako aj v samotnej návštevnosti.

Podľa štatistických údajov vypracovaných katastrálnymi úradmi SR, za obdobie od roku 2002 po rok 2009 sa počet vkladov doručených na katastrálne úrady takmer zdvojnásobil. Krivku rastu doručených vkladov vidno z priloženého grafu. Až na prelome roku 2008 došlo k zmene, vlastne začiatkom krízy v USA, ktorá sa preniesla aj na európske krajiny, vrátane Slovenskej republiky.

Feng Shui je starobylé čínske učenie zaoberajúce sa vzťahom človeka a jeho životného priestoru v čase. Ide vlastne o dosiahnutie harmónie v bývaní. Názov Feng shui je pomerne nový - vznikol asi len pred 500 rokmi. Doslovne toto slovo znamená „voda a vietor“, čiže v podstate prírodné prostredie. Predtým bolo toto učenie známe pod názvom Kanyuy, čo vyjadruje spojenie neba a zeme. Dôkazy o existencii Feng shui sa našli v hroboch až 6000 rokov starých, čo znamená, že toto učenie bolo známe dávno predtým ako vznikol jeho dnes používaný názov.