spinner
Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním cookies, ktoré nám pomáhajú zabezpečiť lepšie služby. Viac info

Realitné články / blogy

Niektoré slovenské banky začiatkom októbra znížili úrokové sadzby na hypotekárne úvery. Peniaze na kúpu bytu či stavbu rodinného domu sa bežne dajú požičať od peňažného ústavu za menej ako päťpercentný ročný úrok. Vyplýva to z cenníkov bánk. Mladí ľudia do 35 rokov, ktorí spĺňajú príjmové kritérium, sa dostanú k peniazom ešte výhodnejšie. Úrokové sadzby na hypotéky by sa podľa ekonómov v blízkej dobe výraznejšie meniť nemali.

V súčasnosti sa aj v Európe zväčšuje počet sprostredkovaní nehnuteľností cez realitných maklérov. Deje sa to aj napriek skutočnosti, že poplatky za sprostredkovanie sú výrazne rozdielne v rôznych krajinách. Poplatky pri prenájme nehnuteľností v Dánsku a vo Švajčiarsku sú veľmi výhodné, pri procese predaj-kúpa sú výhodné poplatky v Škótsku a Írsku, no Bulharsko „ponúka“ najdramatickejšie rozdiely v poplatkoch za podobné služby.

Spoločnosť NEGOTIANT kvôli vysokému dopytu po našich poskytovaných službách má záujem v prvom kole o otvorenie svojich pobočiek mestách Nitra, Košice, Prešov, Banská Bystrica, Žilina, Trenčín a Poprad. Tento záujem chce riešiť pomocou franchisingu.

Ústretové opatrenia a znížené ceny pritiahli najmä mladých Petržalčanov, odbyt sa dostal za polovicu 07.06.2010 / Peter Kremský, etrend.sk Petržalskému polyfunkčnému projektu Vienna Gate sa podarilo pohnúť predaj. Podľa informácií spoločnosti Vienna Gate 1, s.r.o. sa predaj koncom mája dostal nad 50-percentnú hranicu.

Náš portál www.negotreal.sk má vyvinutý modul pdf košík, do ktorého si klienti môžu zhromaždiť nehnuteľnosti, ktoré vyhovujú požiadavkám klientov. Následne po zozbieraní nehnuteľností je možné ich jedným klikom vygenerovať do pdf formátu.

Redaktor TRENDU sa po kúpe bytu v Bratislave púšťa do jeho kompletnej rekonštrukcie. Na portáli TRENDreality.sk bude formou blogu Reality šou pravidelne písať o svojich skúsenostiach, výbere bytu a postupe prestavby. Kúpil som byt. V Bratislave. Myslím, že za rozumnú cenu. Takže to nemožné nie je. Aj keď situácia na bratislavskom trhu s nehnuteľnosťami má stále ďaleko od štandardu na rozvinutejších trhoch. Stále však platí, že kto hľadá, nájde. A nemusí mať pritom vrecká plné hotovosti. Ako, kde a čo som vlastne hľadal, čo som našiel a čo s tým mienim urobiť a ako to celé nakoniec dopadlo, popíšem v seriáli pracovne nazvanom Reality šou.

Apetít investorov naliať peniaze do realitného biznisu v Európe bol vlani o vyše polovicu slabší ako v roku 2005. Prudký prepad prežili tak západné, ako aj stredo- a východoeurópske krajiny. Ako uviedol na minulotýždňovom viedenskom veľtrhu Real Vienna Martin Roth z rakúskej spoločnosti Immobilien Rating, realitný trh sa na starom kontinente vlani prepadol zhruba o desaťročie naspäť.

„Suma investícií do nehnuteľností v strednej a východnej Európe dosiahla vlani napríklad 2,5 miliardy eur. Ešte v roku 2005 to pritom bolo približne 5,8 miliardy eur. V čase rozkvetu v roku 2007 sa v regióne preinvestovalo zhruba 14 miliárd eur, približuje M. Roth.


Zákon, ktorým sa mení a dopĺňa zákon Národnej rady Slovenskej republiky č. 162/1995 Z. z. o katastri nehnuteľností a o zápise vlastníckych a iných práv k nehnuteľnostiam (katastrálny zákon) v znení neskorších predpisov Okrem iného zákon 103/2010 upravuje späť možnosť výberu listu vlastníctva k nehnuteľnosti s plombou o zmene práva pre vlastníka nehnuteľnosti alebo splnomocnenej osobe. (viď citáciu zákona).

Je to malá hra so slovíčkom reality. Franchising, samozrejme, ponúka možnosť aj v realitách, ale v súčasnosti azda dôležitejšou otázkou je realita vo franchisingu - na Slovensku. Franchising je odbytový systém, prostredníctvom ktorého sa predávajú výrobky, služby alebo technológia. Spočíva v úzkej a stálej spolupráci právne samostatných a finančne nezávislých podnikov.

Najhoršia fáza finančnej krízy sa už skončila a do ekonomiky sa vrátil rast, povedal v utorok člen Rady guvernérov Európskej centrálnej banky (ECB) Ewald Nowotny. "Ak sa pozeráme na ekonomický vývoj ako celok, dá sa povedať, že sme touto extrémnou krízou už prešli.