spinner
Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním cookies, ktoré nám pomáhajú zabezpečiť lepšie služby. Viac info

Realitné články / blogy


Stabilizácia a možnosť oživenia českého realitného trhu je viditeľná najmä v oblasti komerčných nehnuteľností, v budúcom roku sa očakáva rast. V prvom polroku 2010 sa v tomto segmente preinvestovalo 170 milónov eur, čo znamená trojnásobný nárast oproti minulému roku.


Záujem o byty sa bude postupne oživovať. Rovnako sa prebúdza aj poskytovanie úverov, opatrné správanie bánk sa mení. BRATISLAVA. Ceny bytov či rodinných domov by v najbližšom čase nemali veľmi padať, ale ani rásť. Zhodujú sa na tom developeri aj analytici.

Realitná kancelária NEGOTIANT je poistená spoločnosťou Allianz na zodpovednosť za škody spôsobené vlastnou činnosťou, aby mohla v maximálnej miere ochrániť svojich klientov.

Bývam už dnes, zaplatím až o rok. Niektorí developeri v rámci efektívnejšieho predaja svojich projektov zavádzajú možnosť nájmu nehnuteľnosti a až následne odkúpenie nehnuteľnosti. Niektorí sa uberajú formou lízingu nehnuteľností na 8 - 15 rokov, alebo formou dočasného nájmu s garantovaným predkúpnym právom (napr. po dobu 1 roka).

Vlna záujmu o najdrahšie bývanie prekvapuje podobne ako jeho prepad Nárast záujmu o luxusné bývanie vo Francúzsku je taký prekvapivý, ako bol jeho pád v rokoch 2008 až 2009. Za prvý kvartál 2010 stúpol počet predajov o 125 %, tvrdí riaditeľ Sotheby’s International Realty France Alexander Kraft.

Hoci sú úroky z hypoték na minime, zostávajú vysoko nad eurozónou Nové hypotekárne úvery banky na Slovensku poskytujú najlacnejšie v histórii. Nielen v tom relatívne krátkom eurovom čase, ale celkovo, odkedy ich bankové domy na Slovensku naplno rozbehli. No nič sa nezmenilo na tom, na čo už pred trištvrte rokom upozorňoval TREND – Slovensko je stále najdrahšou hypotekárnou krajinou v eurovej oblasti


Ceny bytov sa po zemetrasení z krízy upokojili

vlk | 6. mája 2010  9:40, zdroj: pravda.sk

Byt či dom sa dnes dá kúpiť približne za rovnakú cenu ako na konci minulého roka. Ak aj nehnuteľnosti v niektorých regiónoch lacneli alebo draželi, nebolo to viac ako o päť percent. Vyplýva to z najnovších údajov, ktoré zverejnila Národná banka Slovenska. Podľa odhadov odborníkov by celý rok 2010 nemal priniesť žiadne výrazné výkyvy v cenách bytov. Udržať by sa mali na súčasnej úrovni.