Používame cookies

Súbory cookie a ďalšie technológie sledovania používame na zlepšenie vášho zážitku z prehliadania našich webových stránok, na to, aby sme vám zobrazovali prispôsobený obsah a cielené reklamy, na analýzu návštevnosti našich webových stránok a na pochopenie toho, odkiaľ naši návštevníci prichádzajú. Viac info

Využite poslednú vlnu 100% hypoték


Na základe nariadenia Národnej banky Slovenska, banky prispôsobujú schvaľovanie hypoték a ich výšku čerpania, tj. tzv. 100% LTV (Loan-To-Value Ratio) nebude už samozrejmosťou. Od 01.03.2015 má záujem Národná banka Slovenska obmedziť poskytovanie 100% hypotekárnych úverov. Predstava NBS je, aby len každý 4. žiadaný hypotekárny úver bol schválený vo výške 100%. Banky už začali meniť svoje interné kritéria na poskytovanie úverov.

 

Niektoré banky sprísnili kritéria na bonitu klienta pre 100% hypotéky, iné banky zase zvolili stratégiu možnosti poskytnúť, ale s vyššou úrokovou sadzbou. V bankách je možné získať v týchto dňoch hypotekárne úvery s úrokovými sadzbami okolo 2% p.a. Banky, ktoré išli cestou zvýšenia úrokovej sadzby pri 100% čerpaní, upravili sadzbu na 3,5 %.

 

Ďalšie zmeny nastanú aj v nasledovných prípadoch:

 

.: Komoroví klienti mali doteraz rôzne výnimky na dokladovanie príjmu. Po novom podmienky získania úveru by mali byť rovnaké ako pre ostatných klientov. (tj. advokáti, stomatológovia, členovia predstavenstiev, atď..)

.: Potvrdenia o príjme na čestné vyhlásenie by mali byť obmedzené. Inak povedané, úvery bez dokladovania príjmu, nebudú automaticky poskytované.

.: Finanční poradcovia mali výnimky pre dokladovanie príjmu

 

Pokiaľ uvažujete o kúpe nehnuteľnosti so 100% hypotékou, tak odporúčame si otázku bývania poriešiť ešte vo februári. Máte vyššie šance na úspešné schválenie úveru.

 

V prípade, že si nie ste istý s možnosťou schválenia hypotekárneho úveru v požadovaných výškach, môžte sa obrátiť aj na našich finančných poradcov, ktorí Vám radi pomôžu pri výbere banky a nájdenia vhodného riešenia na financovanie bývania.