Používame cookies

Súbory cookie a ďalšie technológie sledovania používame na zlepšenie vášho zážitku z prehliadania našich webových stránok, na to, aby sme vám zobrazovali prispôsobený obsah a cielené reklamy, na analýzu návštevnosti našich webových stránok a na pochopenie toho, odkiaľ naši návštevníci prichádzajú. Viac info

Realitné články / blogy

Ako iste všetci vieme, získať si v tomto novodobom svete napĺňajúce zamestnanie je naozaj neskutočne obtiažné a komplikované. Zoberme si, koľko to dá úsilia a práce, kým sa nám podarí nájsť niečo, čo nás baví a interesuje. Mnohokrát sa preto uspokojíme v hocakej práci, len aby nejaká bola.

Minule ma v novinách zaujal článok o jednej známej osobnosti, ako predáva v rôznych realitných kanceláriáchsvoje letné sídlo. Na rozum mi hneď vzišlo niekoľko myšlienok o tom, že keby je sláva to, čo ma živí a chcem predať svoju nehnuteľnosť, tak by som rád zostal viac-menej inkognito a nebudem zverejňovať ponuku a predávať cez všetky realitné kancelárie.

Určite ste to už zažili. A ak ešte nie, istotne to aspoň poznáte alebo to na vás ešte len čaká prípadne to práve zažívate a radi by ste sa toho čo najskôr zbavili... Reč je o všetkých dokladov, potvrdeniach, zmluvách a katastrálnych konaniach, ktoré sú spojené s nehnuteľnosťami.

Určite to všetci poznáte... Obzeráte sa po akomsi dome či byte, ktorý by vám najväčšmi vyhovoval na založenie svojho vysnívaného domova a možného usadenia aj pre ďalšie generácie, no na nič vám vyhovujúce neviete natrafiť... Všetko je priveľmi drahé a cenovo náročné a vy jednoducho nemáte na to peniaze? Človek si možno myslí, že zohnať bývanie je jednoduché, no sami vidíte, že to tak jednoduché nie je. Je však aj iná možnosť, ako sa k tomu všetkému prepracovať. Keď sa snažíte nájsť si finančne nenáročné miesta na bývanie, či už dom alebo byt, no nechcete siahnuť po neprerobených a starých obydliach, je treba pozrieť sa na niečo iné. Na čo všetko si treba dávať pozor?

Opäť sa blíži letný čas a ja premýšľam nad kúpou nového domu alebo bytu. Stále sa neviem rozhodnúť, no som pre to, aby môj život dostal akúsi zmenu. Najlepšie by mi vyhovovala zmena bydliska, predsa každá zmena je dobrá, no nie? Odnáša to mnoho práce, vybrať miesto, lokalitu, rozhodnúť sa či v meste alebo skôr mimo centra.. No to všetko je len na to, nech sa mi dobre býva. Nábytok si predsa môžem dokúpiť alebo premiestniť už podľa vlastných potrieb. To je taktiež obrovskou výhodou, prečo sa sťahovať práve v lete.. Nesneží, neprší, nie je chladno, jednoducho ten správny čas na premiestnenie nábytku!

Žiť na dlh nechce asi nikto, avšak v dnešnej ťažkej dobe nie je jednoduché kúpiť si vlastný dom alebo byt za vlastné peniaze. Avšak je lepšie platiť roky nájom a nemať z toho nič alebo sa vám viac oplatí zobrať si hypotekárny úver? Je to na uváženie. Ešte stále platí, že výška hypotekárnej splátky sa blíži k výške nájomného za byt, ktorý je na realitnom trhu k dispozícii.

Aj vy patríte k ľuďom, ktorí sa chystajú zmeniť bývanie, no neviete ako na to? Jednoducho s tým nemáte skúsenosti a neviete ako najrýchlejšie a najlepšie svoju nehnuteľnosť predáte? Dôležité je vybrať si dobrého partnera, ktorý vám pomôže bez problémov zohnať vhodného kupujúceho.

Množstvo ľudí odradí od stavania domu hlavne to, že na jeho financovanie nemajú dostatočné prostriedky a nemajú šancu dostať nejakú výhodnú pôžičku. Ak k nim patríte aj vy a potrebujete získať na svoj budúci nový dom 100% hypotéku, máme pre vás ideálne riešenie v podobe rodinného domu z projektu Malý Raj.

Na základe zákona č. 345/2012 z 18. októbra 2012 o niektorých opatreniach v miestnej štátnej správe a o zmene a doplnení niektorých zákonov došlo k zrušeniu viacerých úradov od 01.01.2013 a to aj katastrálnych úradov, ktorých kompetencie prevzali správy katastra. 

Využili ste niekedy služby realitnej kancelárie Negotiant? Podeľte sa o svoje skúsenosti a názory aj s ostatnými potenciálnymi zákazníkmi realitnej kancelárie Negotiant.