Používame cookies

Súbory cookie a ďalšie technológie sledovania používame na zlepšenie vášho zážitku z prehliadania našich webových stránok, na to, aby sme vám zobrazovali prispôsobený obsah a cielené reklamy, na analýzu návštevnosti našich webových stránok a na pochopenie toho, odkiaľ naši návštevníci prichádzajú. Viac info

Skladanie zálohy pri kúpe nehnuteľnosti


Výber nehnuteľnosti a skladanie zálohy pri kúpe nehnuteľnosti

[možné aj bankovým prevodom]

 

  Po nájdení vhodnej nehnuteľnosti klienti pristupujú k podpisom Zmluvy o sprostredkovaní, na základe ktorej kupujúci skladá zálohu vo výške provízie ako prejav vážneho záujmu o vybratú nehnuteľnosť a vlastník už nehnuteľnosť nemôže scudziť v prospech tretej osoby. Vlastník sa zaviaže, že počká na kupujúceho po dobu kým si zabezpečí všetky prostriedky na úhradu kúpnej ceny. Lehoty sa navrhujú individuálne a závisia od možnosti klientov.

 

  V prípade ak dôjde k pristúpeniu podpisu Zmluvy o sprostredkovaní, kupujúci by mali zložiť zálohu buď v hotovosti, alebo bankovým prevodom na účet uvedený na Zálohovej faktúre. Naša spoločnosť preferuje skladanie zálohy formou bankového prevodu, aby klienti nemuseli chodiť s vyššou hotovosťou a aj kvôli vyššej transparentnosti.

 

  Pri skladaní zálohy zodpovedný pracovník realitnej kancelárie zabezpečí klientom aj výpis listu vlastníctva ku kupovanej nehnuteľnosti prostredníctvom Katastrálneho portálu Úradu geodézie, kartografie a katastra Slovenskej republiky. Po zložení zálohy sa následne kompletizujé všetky materiály na právne úkony a chystajú sa zmluvné riešenia na prevod vlastníckeho práva.

 

-- tím negotiant -