Používame cookies

Súbory cookie a ďalšie technológie sledovania používame na zlepšenie vášho zážitku z prehliadania našich webových stránok, na to, aby sme vám zobrazovali prispôsobený obsah a cielené reklamy, na analýzu návštevnosti našich webových stránok a na pochopenie toho, odkiaľ naši návštevníci prichádzajú. Viac info

Chcem dobré a lacné bývanie


Chcem dobré a lacné bývanie – to si hovorí snáď každý. Ale ako na to? Možností je viacero. Jednou z nich je internet – stačí ísť na inzertné portály a prezrieť si súkromnú inzerciu. Takýchto inzertných stránok je celá kopa, takže aj ponúka bude dostatok.

 

Ďalšou možnosťou je poveriť hľadaním svojho realitného agenta, ktorý bude za Vás hľadať nehnuteľnosť sám. Väčšinou to vyzerá tak, že zavoláte maklérovi, zadáte svoje požiadavky a ak v krátkom časovom období nenájde pre Vás vhodnú ponuku, tak sa Vám už nevenuje.

 

Dôvod je nasledovný: Každý chce kúpiť nehnuteľnosť čo najlacnejšie a často zadá také kritéria, ktoré sa v danej chvíli ani nedajú splniť. Keď maklér vidí, že požiadavky nie sú splniteľné, ani sa Vám nevenuje. Okrem toho makléri obdržia denne obrovské množstvo dopytujúcich záujemcov, s ktorých si vyberajú podľa toho, kto na nich ako zapôsobil. To je spôsobené aj tým, že na realitnom trhu nájdete kupujúcich, ktorí kupujú už 12 mesiacov a stále nič nekúpili.  

 

Ak si chcete získať VIP prístup makléra, odporúčame Vám dohodnúť si s ním osobné stretnutie, prejsť si podmienky spolupráce, sadnúť si do realitnej kancelárie a prehĺbiť vzťah, aby maklér mohol vidieť, že máte seriózny záujem. Je kopec záujemcov, ktorí tiež majú seriózny záujem, len sú možno náročnejší, vyberavejší a makléri ich preto často zanedbávajú. Takže je dobré byť realistický, a tým sa zlepšia Vaše šance na nájdenie dobrého bytu.

 

Je tu možnosť využiť aj písomné objednanie služieb realitnej kancelárie napr. realitná kancelária Negotiant ponúka možnosť zazmluvniť si službu na aktívne vyhľadávanie nehnuteľností. Stačí zložiť symbolickú zálohu 100-200 EUR ako prejav vážneho záujmu a RK sa Vám bude venovať naplno s prideleným maklérom. Záloha sa prirodzene odpočítava od provízie v prípade kúpy nehnuteľnosti. Záloha aj v takejto nízkej výške potvrdí seriózny záujem klienta a maklér sa Vám bude venovať prakticky každý deň a máte vyššiu šancu sa ako prvý dostať k dobrému a lacnému bývaniu.

 

Ak teda kúpu bytu myslíte vážne, neváhajte zložiť aj zálohu, pretože takýto krok Vám môže veľmi pomôcť na ceste k svojmu novému bytu.