Využite poslednú vlnu 100% hypoték
Využite poslednú vlnu 100% hypoték

Na základe nariadenia Národnej banky Slovenska, banky prispôsobujú schvaľovanie hypoték a ich výšku čerpania, tj. tzv. 100% LTV (Loan-To-Value Ratio) nebude už samozrejmosťou. Od 01.03.2015 má záujem Národná banka Slovenska obmedziť poskytovanie 100% hypotekárnych úverov. Predstava NBS je, aby len každý 4. žiadaný hypotekárny úver bol schválený vo výške 100%. Banky už začali meniť svoje interné kritéria na poskytovanie úverov.

 

Niektoré banky sprísnili kritéria na bonitu klienta pre 100% hypotéky, iné banky zase zvolili stratégiu možnosti poskytnúť, ale s vyššou úrokovou sadzbou. V bankách je možné získať v týchto dňoch hypotekárne úvery s úrokovými sadzbami okolo 2% p.a. Banky, ktoré išli cestou zvýšenia úrokovej sadzby pri 100% čerpaní, upravili sadzbu na 3,5 %.

 

Ďalšie zmeny nastanú aj v nasledovných prípadoch:

 

.: Komoroví klienti mali doteraz rôzne výnimky na dokladovanie príjmu. Po novom podmienky získania úveru by mali byť rovnaké ako pre ostatných klientov. (tj. advokáti, stomatológovia, členovia predstavenstiev, atď..)

.: Potvrdenia o príjme na čestné vyhlásenie by mali byť obmedzené. Inak povedané, úvery bez dokladovania príjmu, nebudú automaticky poskytované.

.: Finanční poradcovia mali výnimky pre dokladovanie príjmu

 

Pokiaľ uvažujete o kúpe nehnuteľnosti so 100% hypotékou, tak odporúčame si otázku bývania poriešiť ešte vo februári. Máte vyššie šance na úspešné schválenie úveru.

 

V prípade, že si nie ste istý s možnosťou schválenia hypotekárneho úveru v požadovaných výškach, môžte sa obrátiť aj na našich finančných poradcov, ktorí Vám radi pomôžu pri výbere banky a nájdenia vhodného riešenia na financovanie bývania.

Centrála spoločnosti Realitné odkazy Najkvalitnejší balík služieb

NEGOTIANT Group, a.s. 

sídlo: Za kasárňou 1,

831 03 Bratislava - NovéMesto

 

mobil: 0905 685 274

e-mail: info@negotiant.sk

web: http://www.negotreal.sk

web: http://www.negotiant.sk

Realitná komora Slovenskej republiky

Reality na Facebooku

Realitný video kanál

Realitné blogy

Virtuálne reality na AppStore

Chcem si otvoriť vlastnú pobočku

Chcem si rezervovať realitného makléra

Chcem sa stať členom klubu Negotiant

 

 

Najkvalitnejší balík realitných služiebNajkvalitnejší balík realitných služieb

NEWSLETTER - prihlásenie na odber+ =

 
 
+ =